Mat & dryck

BJÄREGOURMET MED EN LEKFULL TWIST

På Restaurang Riviera är det liv i köket från morgon till kväll. Närodlade Bjäreråvaror förvandlas till måltider som passar såväl förväntansfulla hotellgäster som konferensdeltagare, eller dig som besöker oss enkom för en god lunch eller middag.

Miljön är välkomnande och avslappnat elegant. Perfekt för en stilla frukost, en skön lunch, den där lilla pausen på eftermiddagen eller kvällens avslutning. Välkommen in!

julbord

Fira in julen på Riviera

Välkommen till en kväll fylld av jazziga toner och ett julbord med amerikansk twist. I Restaurang Riviera bjuder vi på en generös buffé där svenska klassiker möter nordamerikanska favoriter. Under middagen skapar Jazz Child stämning med akustiska inslag och rundar av kvällen med ett svängigt framträdande i loungen.

Här finns smaker för både stora och små – från sill och kallskuret till småvarmt och ett gottebord som lockar fram julglädjen. Ta med familj och släkt och njut av en festlig kväll vid havet.

bjäresmaker från morgon till kväll

Vad vill du boka? >